Ja Inkwizytor Dziennik czasu zarazy Cykl o Mordimerze Madderdinie – Jacek Piekara

Ja Inkwizytor Dziennik czasu zarazy Cykl o Mordimerze Madderdinie – Jacek Piekara

Mordimer Madderdin to jeden z najbardziej znanych i lubianych bohaterów polskiej literatury fantasy. Jego przygody śledzimy od ponad dwudziestu lat, a on wciąż nie traci na popularności. Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że Mordimer to bohater uniwersalny – każdy może się z nim utożsamić, bo przeżywa te same problemy, co my wszyscy. A może dlatego, że jest po prostu dobrym człowiekiem, który walczy o sprawiedliwość?

Niezależnie od tego, jaka jest prawdziwa przyczyna jego popularności, faktem jest, że Jacek Piekara stworzył postać, która na stałe zapisała się w historii polskiej literatury. I chociaż Mordimer Madderdin nie jest pierwszym bohaterem fantasy, to jednak na pewno jest jednym z najważniejszych.

Jacek Piekara

W średniowieczu żył człowiek, który przeżył wiele zarazy. Zwany był Inkwizytorem Dziennik czasu zarazy – Jacek Piekara. Pochodził ze szlachty, ale jego ojciec zginął w bitwie, a on sam został wychowany przez księcia. Książę był dobrym wojownikiem i często brał go ze sobą na polowania. W ten sposób Jacek nauczył się posługiwać bronią i walczyć. Jacek miał też inne talentu. Był świetnym pisarzem i malarzem. Jego dzieła były bardzo popularne wśród szlachty. Jacek miał też talent do muzyki. Umiał grać na kilku instrumentach i śpiewać.

Jacek był bardzo bogatym człowiekiem. Posiadał kilka domów, a także dużą ilość ziemi uprawnej. Był też wielkim mecenasem sztuki i muzyki. Często organizował koncerty i wystawy dla swoich przyjaciół.

Pewnego dnia Jacek dowiedział się, że jego książęca rodzina jest chora na dziwną chorobę. Książę poprosił go, aby przyjechał do niego i pomógł mu leczyć rodzinę. Jacek przyjechał natychmiast i zajął się leczeniem rodziny. Niestety, choroba byla na tyle poważna, że zmarli wszyscy czlonkowie rodziny księcia, oprócz Jacka.

Po śmierci rodziny księcia, Jacek wrócił do swojego domu. Miał tam wiele pracy, ale postanowił jeszcze raz wrócić do księcia i pomóc mu odbudować jego rodzinę.

Cykl o Mordimerze Madderdinie – Jacek Piekara

Powieść “Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy” jest pierwszym tomem cyklu o Mordimerze Madderdinie autorstwa Jacka Piekary. Mordimer Madderdin to tytułowy bohater, który jest inkwizytorem Kościoła Świętej Inkwizycji w Średniowieczu. Jest on głównym śledczym w sprawach przestępstw religijnych oraz czarownictwa. Akcja powieści rozgrywa się w okresie czasu zarazy, która jest plagą dziesiątkującą ludność Europy. Mordimer ma do rozwikłania tajemniczą sprawę morderstw, które mają miejsce w czasie trwania epidemii. Powieść jest pełna intryg, tajemnic i niespodzianek, a czytelnik ma możliwość poznania świata Średniowiecza oraz tego, jak wyglądało życie inkwizytora. Ja Inkwizytor Dziennik czasu zarazy Cykl o Mordimerze Madderdinie w atrakcyjnej cenie

© 2023 Jacek Piekara, Ja Inkwizytor Dziennik czasu zarazy Cykl o Mordimerze Madderdinie · Crumbs Theme by WPCrumbs